Click for more products.
No produts were found.
Vyhledávání na blogu
Archiv příspěvků

7 druhů diářů - který vybrat?

Publikováno:1 Year ago 2216
Oblíbené3
Plán zní jasně - navrhnu si diář! Ale jaký vlastně?

Víš, jaké jsou druhy diáře a který z nich splňuje tvoje potřeby? Pokud si nejsi jistá, je tento článek právě pro tebe.

Diáře rozděluji do 7 typů, podle toho, co je potřeba zaznamenat. Některé diáře splňují jen jeden bod, ale většinou kombinují více z uvedených typů. Před začátkem tvorby diáře je důležité si ujasnit, který z bodů je pro tebe nejdůležitější. Ten určuje hlavní rys diáře. K tomu potom můžeš přidat další body jako doplňkové.

...

1. PLÁNOVÁNÍ podle ČASU

Časový rozvrh dne je důležitý pro všechny, kteří si plánují schůzky, objednávají klienty na přesnou hodinu, nebo např. pro učitele. Je potřeba zajistit, aby vše navazovalo a nic se nepřekrývalo.

...

2. SKLERÓZNÍČEK

Můžeme všechno nosit v hlavě, dělat si uzel na kapesníku, nebo vše důležité zapsat do diáře. Hlavně s věkem, který nezastavíš, vzrůstá potřeba si vše poznamenat.

...

3. PRODUKTIVITA

Také se během dne přistihneš, že projíždíš příspěvky na Facebooku a minuty, někdy i hodiny letí jako o závod? Diář umožní pomocí vhodně nastavených To-Do listů a dalších vychytávek produktivitu výrazně zvýšit.

...

4. ZAZNAMENÁNÍ VZPOMÍNEK

Diář - album je hit posledních let, kdy lze fotit mobilem tak snadno jako dýchat. Minitiskárničky pak tento trend dovedly k dokonalosti.

...

5. KREATIVNÍ ZDOBENÍ

Trend, který se rozmohl díky diáři Happy Planner. Zdobení diáře se pro mnohé stalo nejdůležitějším principem při používání diáře. Samotné plánování není tak intenzivní a v diáři zabírá jen málo místa. Důležitý je vzhled.

...

6. MYŠLENKOVNÍK

Diář je v tomto případě prostor pro utřídění myšlenek, nastavení cílů, jejich rozpracování a rozdělení do dílčích kroků. Součástí mohou být také myšlenkové mapy.

...

7. TÉMATICKÉ DIÁŘE

Zaznamenávat lze téměř cokoli. Mezi nejtěžší váhu v oblasti speciálních diářů řadím receptáře.

...

Některé typy diářů se kombinují velmi dobře, jiné jen obtížně. Zejména receptáře a vzpomínkové diáře si vyžadují vlastní diáře. Ostatní typy lze kombinovat v rámci jedné diářové stránky, nebo je v diáři oddělit rozdělovačem.

Jaké zaměření diáře je pro tebe nejdůležitější? Budu ráda za tvůj komentář a pokud se ti článek líbil, můžeš ho ocenit srdíčkem.

Video na toto téma si můžeš prohlédnout na našem Youtube kanále ZDE.

Related articles
Zanechte komentář
Leave a Reply

Menu

Settings

Založte si účet, abyste mohli uložit své oblíbené produkty.

Sign in

Založte si účet, abyste mohli vytvořit seznam přání.

Sign in